contact       sitemap       over CSV

Cursus van 2 dagdelen voor onderwijsondersteunend personeel

Centrum School en Veiligheid biedt de cursus 'Oop als spil van sociale veiligheid' aan. Doel van de cursus is om onderwijsondersteunend personeel te betrekken bij het veiligheidsbeleid van de school.

Inhoud cursus
Steeds meer scholen realiseren zich dat het onderwijsondersteunend personeel (oop) een spilfunctie heeft in het veiligheidsbeleid. Zij zien wat er gebeurt in de hal, de gangen, de kantine/aula en voor de schooldeur. In de cursus krijgt het oop verschillende 'veiligheidsbrillen' opgezet om te kijken naar eigen functioneren: oop als ogen en oren van de school, van de vertrouwenspersoon en van de leerlingbegeleiding. Maar ook oop als slachtoffer van onveilige situaties en oop als schepper van onveilige situaties.

Werkwijze
In de cursus worden eigen ervaringen van de deelnemers gekoppeld aan informatie over de klachtenregeling, meld- en aangifteplicht en taakomschrijving oop.

Doelgroep
De cursus is bedoeld voor onderwijsondersteunend personeel en vertrouwens(contact)personen. De cursus bestaat uit 2 dagdelen. Het maximaal aantal deelnemers is 25.

Cursusleider
De cursus wordt gegeven door Anke Visser, o.a. auteur van 'Boeman en beschermengel. De conciërge (en ander oop) als spil van sociale veiligheid.'

Meer informatie
Voor meer informatie of het aanvragen van een offerte kunt u contact opnemen met CSV.

Telefoon: 030 - 28 56 616 (maandag t/m vrijdag van 10.00 - 14.00 uur)
E-mail: schoolenveiligheid@aps.nl