Discriminatie en racistisch taalgebruik
Bij acht van de tien incidenten gaat het om schelden, pestgedrag, denigrerende grapjes of ongenuanceerde kritiek. Ook gaven docenten aan dat leerlingen extreemrechtse en nationalistische sympathieën uiten in hun kleding, sieraden en haardracht. Tweederde ervaart op school discriminatie op grond van afkomst of huidskleur. Op 20% van de scholen horen docenten zelfs dagelijks racistisch taalgebruik.
Homoseksualiteit
Op 50% van de scholen komen docenten of leerlingen uit voor hun homoseksuele voorkeur. Een meerderheid van de scholen signaleert intolerantie tegenover homoseksualiteit.
Bevorderen van tolerantie
Veel scholen voor voortgezet onderwijs werken actief aan het bevorderen van tolerantie. Een aantal docenten gaf aan behoefte te hebben aan meer bruikbaar lesmateriaal.
Bron: Discriminatie Meldpunt, 19-05-2006