contact       sitemap       over CSV

Verdachte zou berichtjes via MSN hebben verstuurd

Een 14 jarige vmbo-leerling van scholengemeenschap Groene Hart Rijnwoude in Hazerswoude-dorp wordt vervolgd voor het beramen van een schietpartij op zijn school. 

Bedreiging
In mei 2009 zou de leerling aan vriendjes hebben laten weten dat hij een vuurwapen ging kopen om dat vervolgens in de tweede pauze op school te gebruiken. De verdachte zou ook berichtjes via MSN van vergelijkbare strekking hebben gestuurd. Zijn vriendjes hebben vervolgens alarm geslagen.

Justitie
Het Openbaar Ministerie in Den Haag laat middels woordvoerder W. Bos weten de zaak zeer hoog op te nemen. De scholier wordt door justitie verdacht van het plegen van voorbereidingshandelingen voor moord of doodslag en bedreiging. Het is de eerste keer dat in Nederland voor een dergelijk voorval een vervolging plaatsvindt.

Bron: AD, 30-09-2009