Primair Onderwijs
Voortgezet Onderwijs
MBO
Creëer een sociaal veilige sfeer op school
26 t/m 30 september 2022 organiseerde School & Veiligheid weer de jaarlijkse Week Tegen Pesten. Met de posters kon je laten zien dat jullie actief pesten tegengaan.
Dit jaar hadden we dubbelzijdige posters; dus ook op het raam deden ze het goed! Daarnaast hadden we ook nog eens keuze uit twee verschillende posters: 1 voor het po, en 1 voor vo/mbo. Maar je kon natuurlijk beide posters ophangen in school!
Let op: je kunt de posters helaas niet meer bestellen, maar je kunt ze hieronder wel als pdf downloaden.
Download hier de po poster (pdf)
Download hier de vo/mbo poster (pdf)
School & Veiligheid organiseert ieder jaar in september de Week Tegen Pesten. Hier doen ieder jaar meer dan 1.000 scholen in het po, vo en mbo aan mee. Het begin van het schooljaar is namelijk hét moment om te werken aan een fijne en veilige groep. School & Veiligheid helpt scholen daarbij met de Week Tegen Pesten. De slogan van de Week Tegen Pesten 2022 was ‘Grapje! Moet toch kunnen?!’ Grapjes zijn heel leuk en zorgen voor gezelligheid en verbinding. Maar grapjes hebben ook een andere kant en kunnen kwetsend zijn. Hoe ga je daarmee om en zorg je samen voor een goede sfeer? Daar ging de Week Tegen Pesten 2022 over.
Website Week Tegen Pesten
Dit artikel is gekoppeld aan de volgende thema’s
Andere kennisbank artikelen over dit onderwerp.
Het begin van het schooljaar is hét moment om te werken aan een gezellige en veilige groep. De Week Tegen Pesten helpt scholen daarbij. Ieder jaar in september organiseert Stichting School & Veiligheid de Week Tegen Pesten.
Vier leerlingen en een leraar vertellen over hun ervaring met pesten en buitensluiten. Deze interviews zijn opgenomen voor de Week Tegen Pesten 2021 waar de slogan was: Buitensluiten? Uitgesloten!
Na elke vakantie doorloopt een groep bepaalde fasen in het proces van groepsvorming. De eerste weken aan het begin van het schooljaar worden de Gouden Weken genoemd. Deze weken zijn bij uitstek geschikt om een fundament neer te zetten voor een goede groepsvorming en fijne sfeer. Na de kerstvakantie beginnen de Zilveren Weken. Dit is een goed moment om weer extra aandacht te besteden aan de dynamiek in de klas.
Met de Kletskaartjes over Pesten kun je gedurende het hele jaar het onderwerp ‘pesten’ met de leerlingen bespreken. Bijvoorbeeld in de Gouden of Zilveren weken als je extra aandacht besteedt aan de dynamiek en sfeer in de groep.
Wij zijn Stichting School & Veiligheid. Wij ondersteunen scholen bij het bevorderen van een sociaal veilig klimaat. Dit doen wij door: